Dostęp testowy do bazy Ovid Emcare

24 stycznia 2019 - Aktualności
Dostęp testowy do bazy Ovid Emcare

Od 24 stycznia do 23 lutego 2019 r. Biblioteka oferuje dostęp testowy do Ovid Emcare –  bazy danych z zakresu pielęgniarstwa i dziedzin pokrewnych ( medycyny klinicznej, farmakologii, zdrowia publicznego). Zawartość bazy to:

1. ponad 3700 indeksowanych czasopism,
  2. 1800 tytułów niedostępnych w innych bazach danych z zakresu pielęgniarstwa,
  3. prawie 5 mln rekordów od 1995 roku,
  4. szeroki zakres treści międzynarodowych (50% czasopism z Ameryki Północnej, 40% z Europy; 10% z innych regionów; 9% wszystkich rekordów odwołuje się do artykułów nieanglojęzycznych),
  5. 70% rekordów zawiera streszczenia online.

Ovid Emcare, wraz z Elsevier  ustanawia nowy standard w zakresie pielęgniarstwa i pokrewnych badań nad zdrowiem, oferując niezrównaną kombinację dotyczącą badań pielęgniarskich: najbardziej wszechstronną i zaufaną na świecie naukową, recenzowaną literaturę poświęconą pielęgniarstwu i naukom pokrewnym o zdrowiu oraz zaawansowanej technologii wyszukiwania i odkrywania platformy Ovid®.

Ovid Emcarewejście do bazy