Dostęp testowy do bazy CEIC

23 marca 2020 - Aktualności
Dostęp testowy do bazy CEIC

Biblioteka PSW zaprasza do skorzystania z dostępu testowego do bazy danych makroekonomicznych CEIC, której dostawcą jest ISI Emerging Markets Group.

WEJŚCIE DO BAZY

CEIC DATA – wybrane funkcjonalności

CEIC Data Manager – to rozwiązanie on-linowe, które pozwala na łatwą nawigację zgrupowanych baz danych CEIC, celem stworzenia szybkich i wnikliwych analiz. Użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych funkcji wyszukiwania, wizualizacji, przetwarzania i pobierania danych.
Bazy danych CEIC Data oferują precyzyjne i aktualne dane makroekonomiczne, sektorowe, finansowo-bankowe i statystyczne wraz z archiwami sięgającymi roku 1946 obejmujące rynki całego świata. Dane te wykorzystywane są przez instytucje zarządzające aktywami, instytucje rządowe, organizacje akademickie i badawcze jak również firmy konsultingowe.
Dane zawarte w bazie CEIC pochodzą z Głównych lokalnych i regionalnych biur statystycznych oraz z głównych organizacji zajmujących się zbieraniem danych dotyczących przemysłu dla wszystkich krajów objętych ochroną.
Poprzez bazę CEIC Data mają Państwo dostęp również do wysokiej klasy zespołu ekspertów i analityków danych CEIC znajdujących się w 20 krajach na całym świecie. Nasi analitycy przetwarzają i aktualizują setki tysięcy serii danych, zapewniają unikalny wgląd w źródła danych i wzorce wydawania oraz opracowują wykresy, analizy na temat istotnych tematów.

Baza CEIC to:
– ponad 6 miliony szeregów czasowych
– 18 sektorów makroekonomicznych
– 14 sektorów przemysłowych
– Dane o poziomie regionalnym i poziomie miasta