Dostęp do bazy Nutrition Reference Center

1 października 2021 - Aktualności
Dostęp do bazy Nutrition Reference Center

Od 01.10.21 r. Biblioteka umożliwia dostęp do bazy EBSCO Nutrition Reference Center.

Baza wiedzy przeznaczona dla studentów i specjalistów zajmujących się dietetyką i żywieniem. Zawiera praktyczne wskazówki przydatne do określenia odpowiedniej diety dla osób z różnymi schorzeniami, ocenę dotychczasowych nawyków żywieniowych stwarzających zagrożenie dla zdrowia, instrukcje dla pacjentów, czynniki kulturowe czy społeczne wpływające na sposób odżywiania. Jej zawartość można przeglądać całościowo lub według poszczególnych modułów tematycznych takich jak: choroby i dolegliwości, kluczowe umiejętności w pracy dietetyka, składniki żywności i ich interakcje z lekami, wskazówki dotyczące stosowania, poszczególnych rodzajów diet, materiały do kształcenia ustawicznego dietetyków, ulotki edukacyjne dla pacjentów, podręczniki z zakresu dietetyki.

Z bazy można skorzystać zarówno na terenie Uczelni, jak również poza nim – poprzez system HAN.

UWAGA: Korzystanie z systemu HAN jest możliwe tylko z aktywnym kontem bibliotecznym!

Po wejściu do bazy EBSCO z dołu strony należy wybrać bazę Nutrition Reference Center.

WEJŚCIE DO BAZY EBSCO